Jonge Stukkenjagers op dreef in Groningen

In het Chessfestival Groningen zijn er drie ronden gespeeld. In de A-groep startte Sjoerd van Roon met 1,5 uit 2, maar maandag liet hij zich vanuit betere stelling in een tactische fase beetnemen door coming man Leandro Slagboom. Dat was een dag eerder ook Herman Grooten overkomen; hij herstelde zich in ronde 3 met een zege en staat net als Sjoerd op 50%. Dat is een halfje minder dan Tommy Grooten (14). Na twee keurige remises tegen 2300-spelers stelde hij maandag in de tijdnood van zijn tegenstander zoveel vragen dat deze de draad kwijtraakte: 2 uit 3 tegen 2300+, dat belooft wat.  

Eenzelfde scoreverloop voltrekt zich in de B-groep. Jasper Kools startte met 1,5 uit 2, maar verloor maandag. Dat gaf Xiheng Zhang (10) de kans om hem op de ranglijst te passeren. Na twee remises tegen 1900-spelers moest er in ronde 3 eentje aan geloven: 2 uit 3!

Elke middag is het toernooi te volgen via de live-partijen, de rondes beginnen steeds om 13.00 uur. Eerste Kerstdag is een rustdag.

Live-partijen (dropdownmenu voor de ronde van keuze)

Uitslagen en standen A-groep

Uitslagen en standen B-groep

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.